Yönetilen Hizmetler Nedir?

Günümüzde işletmelerin bilişim teknolojileri altyapılarının kurulumunun yapılması ve hizmet verir hale getirilmesi yeterli olmuyor. Tüm iş süreçlerinin en önemli bileşeni olan bilişim teknolojileri altyapılarının bakım, onarım ve güncelleme işlemlerinin de eksiksiz sürdürülmesi ve problem yaşanması durumunda anında müdahale edilerek sistemlerin sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam etmesi de oldukça önem arz ediyor. İşletmeler tüm bu altyapıların bakım, onarım ve teknik desteği için alanında uzman, nitelikli bilişim teknolojileri ekibine ihtiyaç duyuyor. Ancak bu ekibin maliyetleri birçok işletmeyi zor durumda bırakıyor.

Codit'in sunmuş olduğu yönetilen hizmetler, bilişim teknolojileri ekiplerinin sahip olduğu yüksek maliyetlere katlanmadan BT altyapısı için teknik ekibe sahip olmak isteyen işletmeler için en uygun hizmet oluyor. Yönetilen hizmetler kapsamında işletmenizin ihtiyacı olan tüm bilişim teknolojileri ekibini sizler için sunuyor ve altyapınızı sorunsuz bir şekilde yönetilmesini sağlıyor.

Desteğe mi ihtiyacınız var?
Desteğe mi ihtiyacınız var?

Eğer dilerseniz, ihtiyaçlarınızı belirlemek ve bu ihtiyaçlarınız doğrultusunda sizlere fiyat teklifi sunmamız için telefonla sizlere ulaşarak bilgi verebiliriz.

Yönetilen Hizmetlerin Eşsiz Özellikleri

Geniş Çaplı Uzmanlık

Codit'in teknik destek ekibi, sahip olduğu sektör tecrübesi ile herhangi bir teknik destek ekibinden çok daha geniş bilgi ve yetkinliklere sahiptir. Yönetilen hizmetler kapsamında sahip olduğunuz bilişim teknolojileri altyapınız için yaşadığınız problemler uzman ekip tarafından anında müdahale edilerek, çok kısa sürede çözüme kavuşturulur.

Maliyet Tasarrufu

İşletme için ihtiyaç bilişim teknolojileri teknik ekibinin yüksek maaş ve özlük haklarının maliyetine katlanmak yerine, Codit'in sunmuş olduğu yönetilen hizmetlere sahip olarak, bilişim teknolojileri harcamalarınızda yüksek oranlarda tasarruf sağlanır. Ayrıca yönetilen hizmetleriniz için ücretlendirme kullandıkça öde şeklinde yapılır.

İş Sürekliliği

Yönetilen hizmetler kapsamında teknik destek Codit teknik ekibi tarafından 7 gün 24 saat boyunca sağlanır. Günümüzde sistemlerin erişilebilirliği şirketler için adeta bir prestij kaynağıdır. Düzgün çalışmayan sistemler işletmenin prestij kaybı yaşamasına ve güven kaybetmesine neden olur. Yönetilen hizmetler kapsamında işletmenizin tüm BT altyapısı kesintisiz bir şekilde hizmet verir.

Felaket Kurtarma

Yönetilen hizmetler kapsamında bulunan felaket kurtarma sayesinde tüm BT altyapınız erişilemez hale gelse bile, sistemleriniz farklı bir noktada tekrar oluşturularak, iş süreçlerinizin kesintisiz bir şekilde devam etmesi sağlanır. Codit, mevzuata uygun olarak felaket kurtarma desteği de sağlamaktadır.

Yönetilen Hizmetler Kapsamında Verilen Hizmetler

 • Sanal Ağ Yönetimi
 • Depolama Yönetimi
 • Monitoring Hizmetleri
 • IT OutSource Hizmeti
 • Veri Tabanı Yönetimi
 • İşletim Sistemi Yönetimi
 • Sistem Yönetim Hizmeti
 • Uygulama Yönetimi
 • Yedekleme Yönetimi
 • Felaket Kurtarma Yönetimi
 • Network Yönetimi
 • Son Kullanıcı Desteği
 • Altyapı Yönetimi
 • Veri Merkezi Yönetimi
 • Envanter Yönetimi

Sıkça Sorulan Sorular

Yönetilen hizmetler, firmanızın bilişim teknoloji altyapısının kurulumu, bakımı, güncelleştirilmesi, ve sürekli hizmet vermesi gibi konularda dış kaynaklı destek alınması işlemidir. Firmalar bu işlemleri kendi bünyelerinde barındırdıkları elemanlar yerine firmalardan almaktadır.
Yönetilen hizmetler daha çok kişi ve kurumların ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir. Yapılacak ihtiyaç analizi sonucunda firmaların alabileceği hizmetler daha anlaşılır olmaktadır.
Yönetilen hizmetlerin birçok avantajı vardır. Bunlar başlıca, maliyet tasarrufu, iş sürekliliği, uzman bilgisi, danışmanlık ve tedarik süreçleri olarak sıralanabilir.
Sunucu kurulumu, yedekleme yönetimi, felaket kurtarma senaryoları, bulut sunucu sistemleri başta olmak üzere tüm bilişim teknoloji altyapınızın ihtiyaçları için alabilirsiniz.
Aşağıda Codit’in sahip olduğu ISO belgelerinden birkaçını bulabilirsiniz.
1- ISO 9001
2- ISO 27001
3- ISO 45001
4- Hizmet Yeterlilik Belgesi
5- ISO 20000
Yönetilen hizmetler kapsamında Codit teknik ekibi 7 gün 24 saat hizmet vermektedir. Bilişim teknolojileri sistemlerinizde oluşabilecek problemler için hemen çözüm sağlayarak, sisteminizin sorunsuz çalışmasını sağlar.
Yönetilen hizmetler kapsamında firmanızda bir IT ekibi çalıştırmak zorunda kalmazsınız. Bu çalışanların özlük hakları, maaş ve sigorta gibi giderlerinden tasarruf ederek, maliyet avantajı sağlarsınız.
Uzmanlık bilgisi yönetilen hizmetlerde oldukça önemlidir. Codit teknik ekibi, alanında uzman kişilerden oluşmaktadır ve yaşadığınız tüm problemlere aşina oldukları için sahip oldukları uzmanlık bilgisi ile yaşadığınız problemleri en kısa sürede çözüme kavuşturmaktadırlar.
Yönetilen hizmetler, kişisel veya kurumsal tüm müşteriler için uygundur. Özellikle sistemlerini emin ellere teslim etmek isteyen kullanıcılar bu hizmete sahip olabilir.

Sizler İçin Buradayız!

Desteğe ihtiyacınız olduğu her anda bize ulaşın

Codit Cloud Banner Animation Codit Cloud Banner Animation Codit Cloud Banner Animation Codit Cloud Banner Animation