Cloud DNS Hizmeti Nedir?

İnternetin adres defteri olan DNS sistemini bulut yapısında deneyimlemeyi düşündünüz mü? Cloud yapısına sahip DNS sunucu çözümü ile sizin ve müşterilerinizin internet siteleri ve web projeleri cloud DNS hizmetinin sahip olduğu kararlı, güvenilir, hızlı ve yedekli DNS altyapısı ile tüm dünyaya anons edilerek, kesintisiz olarak erişilebilir olur. Esnek cloud DNS hizmetini tüm dünyada farklı lokasyonlarda barındırarak, yedekli olarak kullanabilirsiniz. Herhangi bir noktanın cevap vermemesi durumunda bir diğer lokasyon DNS anonsuna devam edecek ve sistemleriniz her zaman erişilebilir olacaktır.

Cloud DNS Hizmeti ile Sistemlerinizi
3 Adımda Dünyaya Yayınlayın

DNS Sistemine Ekleyin

DNS Kayıtları Düzenleyin

DNS Anonsunu Yapın

Desteğe mi ihtiyacınız var?
Desteğe mi ihtiyacınız var?

Eğer dilerseniz, ihtiyaçlarınızı belirlemek ve bu ihtiyaçlarınız doğrultusunda sizlere fiyat teklifi sunmamız için telefonla sizlere ulaşarak bilgi verebiliriz.

Yedekleme Hizmetinin Eşsiz Özellikleri

Hızlı DNS Anonsu

Codit cloud DNS ürünü ile DNS kayıtlarınızın global olarak güncellenmesi için saatlerce beklemenize gerek yok. Sahip olduğu multi lokasyon DNS sistemi ile eklediğiniz ve değiştirdiğiniz DNS kayıtları, çok kısa sürede anons edilerek tüm dünyada erişilebilir hale gelir.

Gelişmiş DDoS Koruması

DNS sunucularınıza yapılacak olan DDoS saldırıları ile DNS sunucularınızın yanıt veremeyecek duruma gelmesi amaçlanır ve sistemleriniz tüm dünyada erişilemez hale gelir. Ancak cloud DNS hizmetinin sahip olduğu yüksek DDoS koruması sayesinde tüm DNS anonslarınız kesintisiz bir şekilde yayınlanır.

%100 Erişilebilirlik

Codit cloud DNS hizmeti ile DNS anonslarını gerçekleştirdiğiniz sistemleriniz için tüm dünyada kesintisiz bir erişilebilirlik sağlanır. Yedekli DNS altyapısı sayesinde tüm DNS anonslarınız farklı lokasyonlardan yapılır ve herhangi bir DNS noktasının erişilememesi durumunda, DNS anonsları bir diğer DNS noktası tarafından anons edilmeye devam eder.

Ölçeklenebilirlik

Cloud DNS hizmetinin sahip olduğu esneklik ile binlerce DNS kaydını güvenle yayınlamanız sağlanır. Cloud sisteminin vermiş olduğu esneklik ile DNS sunucu kaynakları kolay bir şekilde yükseltilir ve DNS yayınlama konusunda ihtiyacınız olan hız, DNS sunucularınız için sağlanmış olur.

DNSSEC Desteği

Codit'in cloud DNS hizmeti ile DNSSEC özelliğini aktif edebilir ve etki alanları için yüksek güvenlik sağlayabilirsiniz. DNSSEC sahip olduğu yüksek güvenlikli DNS doğrulama ile internet sitenizin ziyaretçilerini sahte web sitelerine ve istenmeyen adreslere yönlendirilmesini engeller.

Codit'in Cloud DNS İş Ortakları

  • Google DNS
  • Cloudflare
  • AnyCast
  • Microsoft
  • Amazon AWS
  • Alibaba Cloud DNS

Sıkça Sorulan Sorular

Alan adı, internet siteleri, mail servisleri ve sunucular için adres defteri görevi gören DNS sisteminin bulut altyapısında yönetilmesini ve bulut altyapısının sahip olduğu kararlılık, güvenilirlik ve esnekliğin DNS yönetim işlemlerine de yardımcı olmasını sağlayan hizmettir. Sahip olduğu kolay yapılandırılabilirliği ve esnek yapısı ile dünyanın farklı lokasyonlarında bulut DNS hizmetinizi kurabilir ve yönetebilirsiniz.
Cloud DNS sisteminde yapmanız gereken sadece DNS kayıtlarını girmektir. DNS sunucuları kendi aralarında senkronizasyonu sağlayarak DNS sisteminizin bulut altyapısında yedekli olarak çalışmasını sağlayacaklardır.
Evet, size özel DNS hizmeti kapsamında dilediğiniz gibi özel isim sunucuları oluşturabilir ve sistemlerinizi bu isim sunucularına yönlendirebilirsiniz.
Cloud DNS hizmeti tüm DNS kayıt türlerini desteklemektedir. Sistemleriniz için A, MX, TXT, CNAME kayıtları başta olmak üzere tüm kayıtlarınızı sorunsuz bir şekilde anons edebilirsiniz.
Evet, farklı lokasyonlarda kuracağınız DNS sunucuları sayesinde kullanıcılar internet sitelerinize kesintisiz bir şekilde erişebilir. DNS sunucularınızdan bir tanesinin yanıt vermemesi durumunda diğer sunucunuz devreye girecek ve ziyaretçilerinizi sitenize yönlendirecektir.
Hizmet kurulumundan sonra Codit teknik ekibi sizlere arayüz erişimi sağlamaktadır. Bu arayüz aracılığıyla internet sitelerinizi ve bu sitelere ait DNS kayıtlarını çok kolay bir şekilde ekleyebilir ve DNS anonslarını yapabilirsiniz.
Cloud DNS hizmeti farklı lokasyonlarda yapılandırılabilir olduğu için DNS kayıtlarınız tüm dünyada çok hızlı bir şekilde anons edilir. Ek olarak Cloud DNS hizmeti DNSSEC, DDoS koruma ve %99.99 Uptime garantisi sunmaktadır.
DNSSEC, internet sitesi ve ziyaretçi arasındaki veriyi şifreleyerek, ziyaretçilerinizin güvenli bir şekilde doğru internet sitenize erişmesini sağlar. DNSSEC, SSL sertifikasının sağladığı güvenliği DNS seviyesinde sağlamaktadır.
Bu rakam tamamen sisteminizle ilgili bir durumdur. Kurulum aşamasının öncesinde Codit teknik ekibi sizlerle iletişime geçerek ihtiyaçlarınız doğrultusunda sizin için uygun olacak sistem özelliklerini belirleyerek, sizlere teslim etmektedirler. Cloud yapısının verdiği esneklik ile DNS hizmetinizin kaynaklarını dilediğiniz zaman kolayca yükseltebilirsiniz.

Sizler İçin Buradayız!

Desteğe ihtiyacınız olduğu her anda bize ulaşın

Codit Cloud Banner Animation Codit Cloud Banner Animation Codit Cloud Banner Animation Codit Cloud Banner Animation