Yedekleme Hizmeti Nedir?

İşletmeler için bilişim teknoloji altyapılarının en önemli değişkeni olan yedekleme, işletmelerin geçmiş ve gelecek verilerinin güvenliğini ve erişilebilirliğini kesintisiz bir şekilde sağlarken, aynı zamanda işletmenin sigortası görevini üstlenmektedir. Yedekleme sistemlerini kendi ihtiyaçları doğrultusunda başarılı bir şekilde yapılandıran işletmeler, herhangi bir felaket durumunda sahip oldukları yedek dosyalarını geri yükleyerek, bilişim teknolojileri altyapılarını yeniden hizmet verebilecek duruma getirme ayrıcalığına sahip olurlar. Codit işletmelere sunmuş olduğu yedekleme hizmeti ile kurumların tüm ihtiyaçlarına cevap veren, çoklu lokasyona ve kolay yönetime sahip veri yedekleme noktaları oluşturmakta ve işletmelerin geleceğini garanti altına almaktadır.

Desteğe mi ihtiyacınız var?
Desteğe mi ihtiyacınız var?

Eğer dilerseniz, ihtiyaçlarınızı belirlemek ve bu ihtiyaçlarınız doğrultusunda sizlere fiyat teklifi sunmamız için telefonla sizlere ulaşarak bilgi verebiliriz.

Yedekleme Hizmetinin Eşsiz Özellikleri

Multi Lokasyon

Codit yedekleme hizmetinin sunmuş olduğu yedekleme hizmeti ile şirketinizin tüm verilerini aynı anda farklı lokasyonlarda yedekleyerek, veri güvenliğinizi en üst seviyeye çıkarabilirsiniz. Multi lokasyon özelliği ile yedekleme dosyalarınızı farklı veri merkezlerinde barındırabilir ve bu veri dosyalarını Codit'in sizlere sunacağı yönetim paneli aracılığıyla yönetebilirsiniz.

Otomatik Yedekleme

Codit yedekleme hizmeti ile sizlere sunmuş olduğu yönetim paneli üzerinden verilerinizin yedekleme döngülerini belirleyebilirsiniz. Ayrıca sistemin sahip olduğu otomatik yedekleme özelliği sayesinde işletmenizin veri yedekleme işlemlerini otomatik bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Otomatik yedekleme ile sistem düzenli olarak dosyalarınızı yedekler ve siz de sisteminizde birçok yedek noktasına sahip olarak, veri güvenliğinizi en üst düzeye çıkarabilirsiniz.

Tek Tıkla Yedek Yükleme

Codit yedekleme hizmetinde bulunan kolay yönetim paneli aracılığıyla sizlere tüm işlemlerinizi kolayca yapma fırsatı sunuyor. Kontrol paneli üzerinde sahip olduğunuz tüm veri dosyalarınızı sadece tek bir tık ile harekete geçirebilir ve sisteminizin ilgili yedek dosyasına geri yüklenmesini kolayca sağlayabilirsiniz.

Replikasyon ile İş Sürekliliği

Sisteminizde oluşabilecek büyük çaplı problemlerde, sahip olduğunuz sistem yedek dosyalarınızı, çok kolay bir şekilde farklı bir sunucu içerisine yükleyerek, işletme sistemlerinizin devamlılığını sağlayabilirsiniz. Replikasyon özelliği sayesinde problemli sistem üzerinde işlemlerinizi tamamlamak yerine, sahip olduğunuz veri harici bir sunucu sistemine yüklenir ve tüm sisteminiz sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam eder.

Yüksek Bant Genişliği

Yedekleme hizmetinin sahip olduğu yüksek bant genişliği sayesinde yedekleme verileriniz çok kısa sürede yedekleme noktalarına transfer edilir ve yedekleme süresince sisteminiz hiçbir şekilde dar boğaz yaşamadan hizmet vermeye devam eder. Yüksek bant genişliğine sahip yedekleme hizmeti ile tüm işlemlerinizi çok hızlı internet bağlantısı ile kısa sürede yapabilirsiniz.

Uçtan Uca Güvenlik

İşletmenizin sahip olduğu sisteminiz ve yedekleme noktalarınız arasındaki bağlantılarda bulunan uçtan uca güvenlik sayesinde tüm verileriniz gelişmiş sistem korumasına sahiptir. Uçtan uca güvenliğin sahip olduğu veri şifreleme sayesinde, tüm verileriniz yedekleme süreçlerinde uçtan uça şifrelenerek, hiçbir veri ihlali yaşamadan kullanabilirsiniz.

Codit'in Yedekleme İş Ortakları

  • Acronis
  • Veeam Backup
  • Carbonite
  • SpiderOak
  • Azure Backup
  • BackBlaze

Sıkça Sorulan Sorular

Yedekleme hizmetleri kapsamında dilediğiniz her türlü veriyi saatlik, günlük, haftalık olacak şekilde yedekleyebiliriz. Sisteminizin veritabanı, e-postaları, site dosyalarınız, CRM sisteminiz, müşteri yazışmalarınız başta olmak üzere dilediğiniz takdirde sunucunuzun imaj yedeğini alarak, farklı yedekleme noktaları ve dosyaları oluşturabiliriz.
Sahip olduğunuz sistemlerin yedekleme işlemlerini farklı lokasyonlarda bulunan veri merkezlerinde bulunan sunucularımızda yaparak, veri güvenliğini üst seviyede tutmaktayız.
Danışmanlık hizmeti, yedekleme hizmeti kapsamında olup, şirketlerin ihtiyaç duyduğu yedekleme türünün, lokasyonun, döngülerinin, gerekli disk boyutlarının, yedekleme noktalarının ve geriye dönük yedekleme dosya sayılarının belirlenmesi amacıyla sunulan hizmettir. Bu danışmanlık sayesinde şirketler kendilerine bir yol haritası çizerek, sadece ihtiyaç duydukları hizmet için ödeme yapabilirler.
Evet, yedekleme hizmeti kapsamında tüm yönetimi sağlayabileceğiniz bir arayüz yazılımımız bulunmaktadır. Bu arayüz üzerinden mevcut yedeklemelerin lokasyonlarını, yedekleme durumlarını, yedekleme tarihlerini, dosya tiplerini ve yedekleme döngülerini görebilir ve değişen ihtiyaçlarınıza göre değiştirebilirsiniz.
İşletmeler için yedekleme oldukça hassas ve önemli bir konudur. Verilerinizin güvenliği konusunda yetkisiz erişimler için farklı güvenlik seviyeleri sunmaktayız. Bu güvenlik seviyeleri sayesinde yedekleme yönetim arayüzüne yalnızca yetkili personeller erişir ve yapılan tüm işlemler kayıt altında tutulmaktadır.
Yedekleme hizmeti kapsamında sistemimiz tüm verilerinizi belirtilen gün ve saatlerde veya döngülerde otomatik olarak yedekleme noktalarına yüklemektedir. Otomatik yedekleme sayesinde her zaman veri güvenliğiniz üst seviye tutulmaktadır.
Dilerseniz siz Codit’in sizlere sunduğu yedekleme yönetim ekranı üzerinden yedekleme döngünüzü, lokasyonunuzu ve dosya tipinizi belirleyerek otomatik yedeklemenizi aktif edebilirsiniz, dilerseniz de Codit’in uzman teknik ekibinden yardım talep edebilirsiniz.
Codit yedekleme hizmeti kapsamında yedeklenen verileriniz uçtan uca şifrelidir ve 256 bit korumaya sahiptir. Bu dosyalarınıza hiçbir şekilde izin erişim sağlanamaz, erişim sağlanması durumunda dahi şifrelenen dosyaların şifrelerinin çözülmesi mümkün değildir.
Replikasyon, büyük çaplı bir sorun nedeniyle hizmet veremeyecek olan sunucunuzun, sahip olduğu yedek dosyaları ile farklı bir sunucu üzerinde aktif edilerek, sistemin sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam etmesine denir. Bu çözüm mevcut sisteminizin çok yüksek sorunlara sahip olması nedeniyle tercih edilmektedir. Büyük çaplı sorunların giderilmesini beklemek zaman ve kazanç kaybına neden olabilir. Replikasyon hizmeti ile sistemleriniz en kısa sürede çalışır hale getirilerek, hizmet vermeye devam etmesi sağlanır.
Tüm hizmet türleri için dünyanın en iyi iş ortaklarına sahip olan Codit’in yedekleme hizmeti kapsamında da dünyanın en iyileri ile çalışmaktadır. Codit’in sahip olduğu iş ortaklarından birkaçını aşağıda bulabilirsiniz.

1- Acronis
2- Veeam Backup
3- Carbonite
4- SpiderOak
5- Azure Backup
6- BackBlaze
Aşağıda Codit’in sahip olduğu ISO belgelerinden birkaçını bulabilirsiniz.

1- ISO 9001
2- ISO 27001
3- ISO 45001
4- Hizmet Yeterlilik Belgesi
5- ISO 20000

Sizler İçin Buradayız!

Desteğe ihtiyacınız olduğu her anda bize ulaşın

Codit Cloud Banner Animation Codit Cloud Banner Animation Codit Cloud Banner Animation Codit Cloud Banner Animation