Güvenlik ve Firewall Hizmetleri Nedir?

Günümüzde sunucu ve ağ sistemlerinin güvenliği en az yüksek performans ve erişilebilirlik kadar önemli hale gelmiştir. Giderek artan siber saldırıların sayısı ve boyutu bunu bir kez daha gözler önüne sermektedir. Sistemlerinizin ve yazılım altyapınızın çok güvenli olmasının yeterli gelmediği günümüzde, ağ üzerinde giden ve gelen trafiği denetleyen, yönlendiren ve yeri geldiğinde sonlandıran firewall ve güvenlik hizmetlerine ihtiyaç duyuluyor. Codit sağlamış olduğu güvenlik ve firewall hizmetleri ile tüm sisteminizi kapsayan, size özel kural setleri ve güvenlik çözümleri sunarak tüm altyapınızı dünya standardı uygulamalar ile koruma altına alıyor.

Desteğe mi ihtiyacınız var?
Desteğe mi ihtiyacınız var?

Eğer dilerseniz, ihtiyaçlarınızı belirlemek ve bu ihtiyaçlarınız doğrultusunda sizlere fiyat teklifi sunmamız için telefonla sizlere ulaşarak bilgi verebiliriz.

Güvenlik ve Firewall Hizmetlerinin Eşsiz Özellikleri

SSL VPN ile Güvenli Erişim

İnternete erişimini tamamen değiştirerek, daha güvenli bir network üzerinden internete bağlanmanıza olanak sağlayan VPN servisini sistemlerinize entegre ederek, sistemlerinizin erişimini dış dünyaya kapatabilirsiniz. Firewall hizmetinin sahip olduğu IP adresi kısıtlama özelliği ile sadece sizin izin verdiğiniz IP adresleri sistemlerinize erişebilir.

Hızlı Kurulum ve Teslimat

Satın aldığınız firewall ve güvenlik hizmeti çok hızlı bir şekilde tedarik edilerek, kuruluma başlanır. Kurulum sonrasında uzmanlarımız tarafından sistem gereksinimleriniz ve ihtiyaçlarınız dinlenir ve bu ihtiyaçlar doğrultusunda hizmetiniz yapılandırılarak çok kısa bir sürede teslim edilir.

DDoS Koruma Filtresi

Firewall ve güvenlik hizmeti ile birlikte sistemlerinizi oluşabilecek Layer 3, Layer 4 ve Layer 7 seviye saldırılardan koruyarak, sistemlerinizin sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam etmesini sağlayabilirsiniz. Sistemlerinize gelen DDoS saldırılarını önleme konusunda özel eğitime sahip Codit'in teknik destek ekibi, sistemlerinizin dar boğaz yaşamadan, erişilebilir olmasını sağlamaktadır.

Uzman Desteği

Firewall ve güvenlik hizmetleri ile ilgili ihtiyaçlarınızı ve bu ihtiyaçların çözümleri konusunda bilgiye ihtiyacınız var ise Codit'in uzman ekibi sizlere satış öncesi ve satış sonrası destek sağlayarak aklınızdaki tüm soru işaretlerini ortadan kaldırmaktadır.

Codit Tarafından Sunulan Lider Firewall Markaları

  • Fortinet
  • Verizon
  • Barracuda
  • Versa
  • Checkpoint
  • Zscaler
  • Cisco
  • Palo Alto
  • SonicWall

Sıkça Sorulan Sorular

Firewall, bilişim sistemlerinin güvenliğini sağlamak amacıyla network seviyesinde yapılandırılan ve çeşitli kural setlerine sahip yazılımsal veya fiziksel üründür. Gelen ve giden trafiği denetleyerek, sistemlerin güvenliğini sağlamaktadır.
Yapılarına göre 2 farklı firewall çeşidi bulunmaktadır.
1- Fiziksel Firewall
2- Yazılımsal Firewall
Firewall sistemleri bir dizi filtreleme yöntemlerine sahiptir ve filtrelemeler için yazılan kurallar ile sistemleri korumaktadır.
Firewall sistemlerinin sahip olduğu filtreleme özellikleri cihaz ve modele göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle en yaygın filtrelemelerin birkaçını aşağıda bulabilirsiniz.

1- IP filtreleme
2- Port filtreleme
3- Web filtreleme
4- İçerik filtreleme
Firewall sistemleri şirketinizin ihtiyaçları doğrultusunda bir ağ mühendisi tarafından kurulur ve konfigüre edilerek hazır hale getirilir. Şirket gereksinimleri, şirketten şirkete farklılık gösterdiği için kurulum öncesinde ihtiyaç planlamasının yapılması oldukça önemlidir.
Kurulumu ve yapılandırılması tamamlanan Firewall hizmeti, ağdaki veri alışverişini dinleyerek, olası izinsiz erişim ve ihlalleri engellemektedir.
Codit sunmuş olduğu ürün ve hizmetler için her zaman sektör liderleri ile iş ortaklıkları kurmuştur. Aşağıda Codit’in iş ortaklarından birkaçını bulabilirsiniz.

1- Fortinet
2- Verizone
3- Barracuda
4- Versa
5- CheckPoint
6- Zscaler
7- Cisco
8- SonicWall
9- Palo Alto Networks
Codit’in Firewall ve güvenlik hizmetlerinin siparişini tamamladıktan sonra sistemleriniz mümkün olan en kısa sürede aktif edilir.
Temel olarak sistemlere kaldırabileceğinden çok daha fazla istek göndererek, sunucu ve işlevlerinin kilitlenmesini amaçlayan bu saldırı türü için Codit, gelişmiş filtreleme ve saldırı engelleme protokollerine sahiptir.
Kullanıcıya en yakın olan ağ katmanı olan Layer 7, uygulamaların ağ kullanımına yardımcı olur. Bu nedenle de en çok saldırı alan katmandır. Firewall hizmeti ile Layer 7 katmanını da koruma altına alabilirsiniz.
Firewall ile IP, lokasyon, dosya yolu gibi engellemeler sağlanarak, yüksek koruma sağlanır.

Sizler İçin Buradayız!

Desteğe ihtiyacınız olduğu her anda bize ulaşın

Codit Cloud Banner Animation Codit Cloud Banner Animation Codit Cloud Banner Animation Codit Cloud Banner Animation