Sunucu Donanım Çözümleri Nedir?

İşletmenizin sahip olduğu iş süreçlerinin kesintisiz ve sorunsuz bir şekilde devam etmesi, sunucu altyapınızın sahip olduğu donanımların kalitesiyle doğru orantılıdır. Şirketinizin bilişim teknolojileri altyapısının büyük bir kısmını oluşturan sunucu donanımları ne kadar kaliteli ise iş süreçleri o kadar sorunsuz ve kesintisiz gerçekleşmektedir. Yeni bir sunucu altyapısı kurulumu yaparken, işletmenizin ihtiyaçlarını belirlemek ve bu ihtiyaçları en iyi karşılayacak donanım kaynaklarına karar vermek çoğu zaman karmaşık bir iştir. Ancak Codit sunmuş olduğu sunucu donanım çözümleri ile birlikte işletmelerin bilişim teknolojileri altyapısı oluşturma süreçlerinde destek olarak, işletme ihtiyaçları göz önünde bulundurularak en iyi fiyat performans sistemlerin kurulumunu sağlamaktadır.

Desteğe mi ihtiyacınız var?
Desteğe mi ihtiyacınız var?

Eğer dilerseniz, ihtiyaçlarınızı belirlemek ve bu ihtiyaçlarınız doğrultusunda sizlere fiyat teklifi sunmamız için telefonla sizlere ulaşarak bilgi verebiliriz.

Sunucu Donanım Çözümlerinin Öne Çıkan Özellikleri

Server Kurulum Hizmetleri

Sunucu donanım çözümleri kapsamında sahip olduğunuz sunucunuz için kurulum hizmetlerini talep ederek, Codit teknik ekibinin sunucunuzu hazır hale getirmesini sağlayabilirsiniz. Server kurulumu kapsamında aşağıdaki hizmetleri sunucunuza kurulmasını sağlayabilirsiniz.

 • Terminal Server Kurulumu
 • Database Server Kurulumu
 • IIS Hizmetleri
 • Group Policy Çözümleri
 • Windows SharePoint Services ve Portal
 • Active Directory Tasarım ve Kurulumu
 • Active Directory Migration
 • Domain Controller
 • Exchange Server Hizmetleri
 • Exchange Server Migration

Sunucu Servis Kurulumları

Sunucu hizmetinizin hazır hale getirilmesi aşamalarında yüklenmesini istediğiniz sunucu servislerini de seçerek, Codit teknik ekibinin sizler için yapılandırmasını sağlayabilirsiniz.

 • Sanal Server
 • Proxy Server
 • FTP server
 • CA Server
 • Web Server
 • Mail Server
 • DataBase Server
 • Domain Controller
 • File Sharing

Veri Merkezi Çözümleri

Sunucu donanım çözümlerinin yanı sıra yapılandırdığınız sunucunuz için veri merkezi hizmeti de yine Codit tarafından temin edilebilir. Sunucunuzu Codit'in TIER III veri merkezinde barındırmaya başlayarak, dünya standartlarında hizmet alabilirsiniz. Yüksek erişilebilirlik ve güvenlik sağlayan TIER III veri merkezi, sunucunuz için en ideal barındırma nokta olmaktadır. TIER III veri merkezinde barındırarak sunucunuz için yedekli elektrik ve internet altyapısı sağlayabilir, 7/24 destek ve üstün güvenlik önlemleriyle barındırabilirsiniz.

Gelişmiş Sunucu Güvenliği

Codit tarafından donanımları sağlanan ve sunucu kurulumu gerçekleşen hizmetiniz için Codit teknik ekibi gelişmiş sunucu güvenliği yapılandırmanızı tamamlayarak, hizmetinizi yüksek güvenlik ile kullanmanızı sağlamaktadır. Sunucunuz için en önemli etkenlerde olan güvenlik konusu için Codit teknik ekibinden destek alabilir ve sunucunuz için özel güvenlik yapılandırmaları sağlayabilirsiniz.

Özel Sunucu Konfigürasyonları

Sunucu donanım çözümleri kapsamında Codit işletmenizin ihtiyaç duyduğu özel sunucu konfigürasyonlarını sizler için yapılandırarak, hizmetinizi kullanıma hazır hale getirir. Codit sunmuş olduğu danışmanlık ile sunucu donanımları, sunucu yazılımları ve konfigürasyonları konusunda sizlere baştan sona destek vermektedir.

Çözüm Ortaklarımız

 • HP
 • Huawei
 • IBM
 • Fujitsu
 • SuperMicro
 • Dell

Sıkça Sorulan Sorular

Sunucu donanım hizmetleri, işletmelerin ihtiyaç duyduğu sunucu donanımlarının tedarik edilmesi, kurulumları, konfigürasyonları dahil olmak üzere ilgili donanımların, şirketler için kullanıma hazır hale getirilmesi işlemlerine denir.
Sunucu donanım çözümleri hizmetleri kapsamında işletmelerin ve kişilerin ihtiyaç duyduğu sunucu bileşenlerinin en hızlı ve en uygun fiyatlı şekilde tedarik edilmesi, talep edildiğinde bu bileşenlerin sistemlere entegre edilmesi ve çalışır hale getirilmesini kapsamaktadır. Codit, geniş tedarikçi ağı ile işletmelerin ihtiyaç duyduğu sunucu bileşenlerini hızlı ve uygun fiyatlı tedarik ederek, sistemlerinizin kesintisiz çalışmasına katkı sağlamaktadır.
Sunucu donanım çözümleri kapsamında en önemli adım, ihtiyaç analizi yapılmasıdır. Bilindiği üzere birçok sunucu donanımı bulunmaktadır ve müşterilerimizin talepleri, ihtiyaçları ve bütçeleri doğrultusunda en uygun sistem bileşenleri belirlenerek, kurulumlar sağlanmaktadır.
Müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu donanımlar, sahip olduğumuz tedarikçi firmalar aracılığıyla bulunur ve fiyat karşılaştırılması yapılarak, müşterimiz için en iyi fiyat bulunmaktadır.
Eğer sağlanan ürün sıfır veya yasal garanti süresi içerisinde ise garanti belgesi mevcut olmaktadır. Müşterilerimizin talepleri doğrultusunda bazen ikinci el sunucu bileşenleri de sağlanmaktadır. Bu ürünler için mümkün değildir.
Tüm sunucu bileşenlerini sağlayabiliriz. Her marka, model sunucular için işlemci, RAM, güç ünitesi ve daha birçok OEM ürününü en iyi fiyatlarla sizlere sunuyoruz.
Sunucu donanım tedariği için dünyanın önde gelen üretici firmalar ile çalışıyoruz. Bu firmalardan birkaçını aşağıda bulabilirsiniz
1- HP
2- SuperMicro
3- Huawei
4- IBM
5- Dell
6- Fujitsu
İhtiyaçlarınız doğrultusunda tüm uygulamalar için lisans sağlanmaktadır. Yapmış olduğumuz ulusal ve uluslararası anlaşmalar neticesinde tüm uygulamalar için en iyi lisans fiyatlarını sunmaktayız. Aşağıda sunmuş olduğumuz uygulama lisanslarından birkaçını bulabilirsiniz.

1- Windows Server
2- Microsoft MSSQL
3- Hyper V
4- VMware ESXI
Donanımsal olarak sunucunun yapılandırılması ve işletim sistemi yüklenerek hazır hale getirilmesinden sonra müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre desteklerimiz devam etmektedir. Kurulum harici konularda sunmuş olduğumuz desteklerden birkaçını aşağıda bulabilirsiniz.

1- Terminal Server Kurulumu
2- File Sharing Servis Kurulumu
3- Web Server Kurulumu
4- Mail Server Kurulumu
5- Database Server Kurulumu
6- IIS Kurulumu
7- Otomatik Yedekleme Yapılandırmaları
Evet, birlikte yapılandırdığımız sunucunuzu dilerseniz Codit’in veri merkezinde barındırabilirsiniz. Veri merkezi hizmetimizin kapsamlarını aşağıdaki linke tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Sizler İçin Buradayız!

Desteğe ihtiyacınız olduğu her anda bize ulaşın

Codit Cloud Banner Animation Codit Cloud Banner Animation Codit Cloud Banner Animation Codit Cloud Banner Animation