Kubernetes Cloud Sunucu Hizmeti Nedir?

Kubernetes Cloud Sunucu Hizmeti Nedir?

Konteyner yapısına sahip olarak bulut bilişim özelinde birçok yeniliği beraberinde getiren Kubernetes, kullanıcıların yönetilmesi gereken uygulamalarını sahip olduğu esnek, ölçeklenebilir ve dağıtılabilir yapısıyla ve minimum sistem kaynaklarıyla kullanılmasını sağlayan bir yapıdır. Kubernetes'in sahip olduğu otomasyon seviyesi, sektördeki diğer uygulamalardan öne çıkmasına imkan tanımakta ve kapsayıcılar için bir sektör standardı haline getirmektedir.

Codit, sahip olduğu Kubernetes cloud sunucu hizmeti ile kişi ve kurumların hizmet ihtiyaçlarını gidermeyi amaçlayarak, sektördeki birçok firmaya Kubernetes yapılarını yönetme konusunda destek sağlamaktadır.

Çok Yönlü Kubernetes Altyapısını Codit ile Keşfedin

Failover Yönetimi

Kubernetes sahip olduğu konteynerler üzerinde kontrol mekanizmasını da bulundurur ve hatalı servisi bularak, diğer konteynerlar üzerinden çalışmasını sağlar.

Otomasyon Yönetimi

Kubernetes, konteyner dağıtımı, kaynak tahsisi, izleme ve yük dengeleme konularını sahip olduğu otomasyon sistemi ile otomatik olarak yönetir.

Yük Denetimi

Kubernetes podları arasında bulunan farklı boyutlardaki yükleri kendi arasında eşit bir şekilde dağıtarak, yüksek performans ve kesintisiz erişim sağlar.

Kolay Dağıtım

Konteynerler arasında dağıtım otomasyon sistemi ile hızlı ve kolay bir şekilde sağlanır ve sistem kesintisiz bir şekilde hizmet vermeye devam eder.

Şimdi Başla
Desteğe mi ihtiyacınız var?
Desteğe mi ihtiyacınız var?

Eğer dilerseniz, ihtiyaçlarınızı belirlemek ve bu ihtiyaçlarınız doğrultusunda sizlere fiyat teklifi sunmamız için telefonla sizlere ulaşarak bilgi verebiliriz.

Codit'in Desteklediği Kubernetes Hizmet Türleri

ClusterIP

Uygulama dışından erişimi mümkün olmayan ve mevcut uygulamalar arasında küme içi iletişim kurmak için kullanılan hizmet türüdür.

NodePort

Load balancer hizmetinin bulunmadığı uygulama ve servislere port aracılığıyla dış dünyadan erişilmesine imkan sağlayan hizmet türüdür.

Load Balancer

Kubernetes hizmetinin ağ altyapısına eklenen Load balancer hizmeti, uygulama ve servislerde yaşanacak yüksek iş yüklerini dengeler.

Kubernetes Cloud Sunucu Hizmetinin Eşsiz Özellikleri

Yüksek Erişilebilirlik

Kubernetes sahip olduğu konteyner ve podlar üzerinde sürekli sistem kontrolü sağlar ve çalışmayan alanlardaki uygulamaları otomatik olarak taşıyarak, herhangi bir erişim kesintisi yaşanmasının önüne geçer.

Esneklik

Konteynerler birçok işletim sisteminde, sanal veya fiziksel sunucularda sorunsuz bir şekilde çalıştırılabilirler. Sahip olduğu bu esneklik sayesinde tüm konteyner yapısı çok kolay ve kısa bir sürede taşınabilir.

Yüksek Hız

Konteyner sistemlerinin sistem gereksinimleri oldukça düşüktür. Ortalama sistem kaynaklarıyla bile çok sayıda konteyner oluşturulabilir ve uygulamalarınız için kusursuz bir ekosistem yaratılabilir.

Codit Kubernetes Sisteminin Kullanım Alanları

Kubernetes çok yönlü bir yapı olarak kişi ve kurumların hem sanal, hem de fiziksel platformlarında sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır. Aşağıda Kubernetes'in kullanım alanlarını bulabilirsiniz.

  • Sanal ve Fiziksel Sunucu Ortamlarında
  • Makine Öğrenimi İşlemlerinde
  • Web Uygulamalarında

Sıkça Sorulan Sorular

Konteyner yapısına sahip Kubernetes, kişi ve kurumların ihtiyaç duyduğu sistem kaynaklarından tasarruf edilmesini sağlayan bir yapıdır. Kapsayıcılar için bir sektör standardı haline gelen Kubernetes, diğer uygulamalara oranla çok daha güçlü otomasyon hizmeti sunmaktadır.
Kubernetes sistemi sistem kaynaklarını düzenler, konumlandırma kurallarını uygular ve uygulamanızın organizasyonunu dikkate alarak Docker kapsayıcılarını mevcut küme düğümlerine dağıtır ve yerleştirir.
Kubernetes sahip olduğu sistem kaynak yönetimi sayesinde işletmelerin kaynak maliyetlerinde önemli derecede tasarruf etmelerini sağlamaktadır. Ayrıca diğer avantajlarını aşağıda bulabilirsiniz.

Failover Yönetimi
Otomasyon Yönetimi
Yük Denetimi
Kolay Dağıtım
Kubernetes sisteminin desteklediği hizmet türlerini aşağıda bulabilirsiniz.

Cluster IP
NodePort
Load Balancer
Docker, yeni bir teknoloji olarak çok geniş bir tanım ve kullanım alanına sahiptir. Ancak en net ve yalın haliyle açıklamak gerekirse Docker, açık kaynaklı bir konteyner sistemidir. Tek bir işletim sistemi üzerinde binlerce farklı konteyner yapısı yaratılmasına imkan tanımaktadır.

Sizler İçin Buradayız!

Desteğe ihtiyacınız olduğu her anda bize ulaşın

Codit Cloud Banner Animation Codit Cloud Banner Animation Codit Cloud Banner Animation Codit Cloud Banner Animation