Whois Sorgulama Nedir?

Domain Transferi Nedir?

Domain transfer işlemi, hali hazırda tescilli alan adınızın mevcut firmasından, farklı bir firmaya transfer ederek, bu firma üzerinden yönetim ve kullanıma devam edilmesi işlemidir. Her uzantılar için farklı bir prosedüre sahip olan domain transfer işlemi, genel olarak 2-8 iş günü arasında tamamlanmaktadır. Bazı domain uzantıları belge ile transfer edilirken, bazı uzantılar transfer şifresi ile transfer edilmektedir.

4 Adımda Domain Transferi Nasıl Yapılır?

Whois

Ön Hazırlık

Alan adınızın kayıtlı olduğu mevcut firma üzerinden transfer kilidini deaktif duruma getiriniz ve transfer şifresini not ediniz.

Transfer İşlemi Başlatma

Alan adınızı Codit'in domain transferi sayfasında sorgulayarak sepete ekleyiniz ve domain transfer şifresini sipariş aşamasında girerek transfer ücretini ödeyiniz.

E-posta Transfer Onayı

Transfer işlemi başlatıldıktan sonra e-posta adresinize gelen içeriği dikkatlice okuyunuz ve yapılması gereken işlemleri yerine getiriniz.

Transfer Sürecini Bekleme

Alan adı transferiniz ortalama 7 iş günü içerisinde tamamlanarak Codit altyapısına geçecektir. Alan adınızın transfer sürecinde sitenizde hiçbir şekilde kesinti gerçekleşmeyecektir.

Desteğe mi ihtiyacınız var?
Desteğe mi ihtiyacınız var?

Eğer dilerseniz, ihtiyaçlarınızı belirlemek ve bu ihtiyaçlarınız doğrultusunda sizlere fiyat teklifi sunmamız için telefonla sizlere ulaşarak bilgi verebiliriz.

Domain Fiyatları

Yüzlerce farklı alan adında en iyi fiyat avantajlarını kaçırmayın!

Domain Uzantı Adı Domain Türü Domain Kayıt Domain Yenileme Domain Transfer
.com En İyi Fiyat Jenerik
10.99$ 8.97
9.99$ 8.97
10.99$ 8.97
9.99$ 7.97
10.99$ 8.97
9.99$ 8.97
.net Çok Yıllıkta İndirim Jenerik
10.99$ 8.97
9.99$ 8.97
10.99$ 8.97
9.99$ 7.97
10.99$ 8.97
9.99$ 8.97
.org Jenerik
10.99$ 8.97
9.99$ 8.97
10.99$ 8.97
9.99$ 7.97
10.99$ 8.97
9.99$ 8.97
.biz Jenerik
9.99$ 8.97
9.99$ 8.97
9.99$ 8.97

Sıkça Sorulan Sorular

Alan adı transferi, daha önce tescil edilmiş alan adlarını farklı bir firmaya taşınması ve bu firma üzerinden yönetim işlemlerine devam edilmesi anlamına gelmektedir.
Alan adı transferinin gerçekleşebilmesi için belirli kurallar bulunmaktadır. 60 gün içinde yenileme yapılan, tescil edilen veya sahiplik bilgisi değiştirilen alan adları transfer edilememektedir. Transfer işleminin yapılabilmesi için 60 günlük süre dolmalıdır. Buna ek olarak transfer kilidi olan domain uzantılarında bu özellik deaktif edilmelidir. Son olarak da domain transfer şifresi doğru bir şekilde alınması ve transferi edilecek firma üzerinde doğru bir şekilde girilmesi oldukça önemlidir.
Domain transfer adımlarını birkaç adım ile özetleyebiliriz.

1- Domain kilidini deaktif et
2- Domain transfer şifresini al ve kaydet
3- Transfer siparişini transfer etmek istediğin firmadan oluştur
4- Sipariş esnasında veya sonrasında sahip olduğun transfer şifresini girin
5- 2-7 gün bekleyin ve alan adınızı yeni firma üzerinden yönetmeye başlayın.
Codit sunmuş olduğu kolay alan adı yönetim ekranı ile domain hizmetiniz ile ilgili yapmak istediğiniz tüm işlemleri sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmenizi sağlar. Ek olarak domain hizmetleri kapsamında ücretsiz sağladığı whois gizleme, ücretsiz iç transfer, ücretsiz DNS yönetimi, ücretsiz açılış sayfası, domain yönlendirme ve en iyi yenileme, kayıt ve transfer fiyatlarını sunmaktadır.
İç transfer işlemi, Codit üye panelinizde bulunan alan adınızın farklı bir Codit üyesinin hesabına aktarılmasına denir. Bu işlem sonucunda alan adınızın sahipliği değişir ve alan adınızın yönetimi transfer edilen Codit hesabı üzerinden yapılmaktadır.
Domain transferi başlatmak istediğiniz alan adının en az 14 gün süresinin olması en ideal olanıdır. Çünkü standart bir alan adı transfer işlemi 2-7 iş günü sürmektedir. Herhangi bir sorun olması durumunda bu süreç daha da uzun olabilmektedir. Alan adınızın askıya alınmaması, internet sitenizin ve e-postalarınızın sorunsuz çalışması için 14 günlük süreye dikkat edilmesi gerekmektedir.
Alan adınızın transfer süreci herhangi bir sorun olmaması durumunda 2 ila 7 iş günü sürmektedir.
Alan adınızın iç transfer süreci onayınıza alınarak yapılan bir işlemdir. Bu süreçte onayı ne kadar kısa sürede verebilirseniz, alan adınızın iç transferi o kadar hızlı gerçekleşebilir. Ortalama olarak 1 iş gününde alan adınızın iç transferi tamamlanmaktadır.
Eğer transfer süresince alan adınız aktif ise e-posta ve internet sitesi yayınlarında hiçbir kesinti yaşanmamaktadır. Eğer alan adınızın süresi dolduysa, site ve e-posta alışverişinizde problem yaşamanız muhtemeldir.
Hayır, alan adınızın süresi ne olursa olsun başarılı bir şekilde tamamlanan transfer işlemi sonrasında alan adınızın süresine +1 yıl eklenmektedir. Ödemiş olduğunuz transfer ücreti +1 yıl alan adınızın uzatılması içindir.
Başarısız olan alan adı transferi için eğer alan adınızın süresi uygun ise yeniden transfer işlemi başlatılır. Eğer alan adınızın süresi uygun değil ise alan adı transfer ücreti tarafınıza kesintisiz olarak iade edilmektedir.

Sizler İçin Buradayız!

Desteğe ihtiyacınız olduğu her anda bize ulaşın

Codit Cloud Banner Animation Codit Cloud Banner Animation Codit Cloud Banner Animation Codit Cloud Banner Animation