SQL Yönetim Hizmeti Nedir?

Bilişim teknolojileri sistemlerine sahip olarak tüm iş süreçlerini bulut teknolojilerine taşıyan işletmeler için veri tabanı servisleri ve yönetimi hayati öneme sahiptir. İşletme dinamiklerinin kusursuz bir şekilde çalışmaya devam etmesi, veri tabanı servislerinin bakım, onarım ve revizyon işlemlerinin düzenli olarak yapılması ile mümkündür. Düzenli olarak bakımı, onarımı ve revizyonu yapılmayan veri tabanı servisleri bir süre sonra yeterince verimli çalışamayacak hale gelecek ve işletmeniz için çok büyük zararlara neden olacaktır. Codit sahip olduğu SQL yönetim hizmeti ile işletmelere destek vererek, aynı zamanda işletmelerin geleceklerini de koruma altına almaktadır.

SQL Yönetim Hizmetinde Neler Yapıyoruz?

 • 1Planlama ve İhtiyaçların Belirlenmesi
 • 2Kullanıcı Erişim Düzeyleri Belirlenir
 • 3Veri Mimarisinin Oluşturulması
 • 4Mevcut Verilerin Aktarılması
 • 5Veri Tabanı Performans Takibi
Desteğe mi ihtiyacınız var?
Desteğe mi ihtiyacınız var?

Eğer dilerseniz, ihtiyaçlarınızı belirlemek ve bu ihtiyaçlarınız doğrultusunda sizlere fiyat teklifi sunmamız için telefonla sizlere ulaşarak bilgi verebiliriz.

SQL Yönetim Hizmetinin Öne Çıkan Özellikleri

Maliyet Tasarrufu

Geniş donanım ve yazılım tedarikçi ağına sahip Codit, işletmenizin ihtiyacı olan veri tabanı donanım ve yazılım bileşenlerini, sektör fiyatlarının altında sizler için temin eder ve SQL yönetim hizmetinin kurulum sürecinde maliyet tasarrufu sağlar.

7/24 SQL Yönetim Desteği

SQL yönetiminin işletmeniz için önemini çok iyi biliyoruz, Codit'in sahip olduğu uzman teknik destek ekibi, SQL yönetim hizmeti kapsamında 7 gün 24 saat teknik destek sağlayarak, günün her saati sistemlerinizde oluşan problemleri çözmek için çalışmaktadır.

Ölçeklenebilir Yapı

Yıllar içerisinde işletmenizin veri boyutu büyüdükçe, mevcut SQL veri tabanı sisteminizin performansı yetersiz gelmeye başlayacaktır. Codit uzmanları, SQL yönetim hizmetinin yapılandırma sürecinde bu durumu öngörerek, artan ihtiyaçlarınız için sisteminizin 4 ila 5 kata kadar büyüyebilmesini sağlamaktadır.

Gelişmiş Veri Güvenliği

İşletmenizin veri bütünlüğünü ve güvenliğini koruyarak, gerçekleşecek saldırıları engellemek SQL yönetim hizmetinin en önemli konularından biridir. Codit'in alanında uzman teknik ekibi, SQL yönetim hizmeti kapsamında sahip olduğunuz veri tabanı servisleri içi yüksek güvenlik sağlayarak, veri ihlallerinin önüne geçmektedir.

Uluslararası Sertifikasyon

Codit'in uluslararası geçerliliğe sahip olduğu ISO 9001 ve ISO 27001 sertifikalar ile işletmenizin SQL yönetim hizmetlerini yasal mevzuata uygun olarak gerçekleştirerek, uymak zorunda olduğunuz yasal süreçlerde sizlere yardımcı olmaktadır.

SQL Yönetim Hizmetinde Desteklenen Veri Tabanları

 • MsSQL
 • Oracle
 • SAP
 • IBM
 • MySQL
 • PostgreSQL
 • OrientDB
 • NoSQL
 • MongoDB

Sıkça Sorulan Sorular

Kişi ve kurumların sahip oldukları veri tabanlarının bakım ve onarımlarının yapılması, sürüm güncellemeleri ve optimizasyonlarının sağlanması, veritabanını çalıştıracak sistem altyapılarının kurulmasını içeren hizmettir.
Çalışma şekli işletme yapısına ve işletme ihtiyaçlarına göre değişiklik gösterse de genel olarak adımları aşağıda bulabilirsiniz.

1- Planlama ve İhtiyaç Analizi
2- Kullanıcı Erişim Düzeylerinin Belirlenmesi
3- Veri Mimarisinin Oluşturulması
4- Mevcut Verilerin Aktarılması
5- Veritabanı Performans Takibinin Yapılması
SQL yönetim hizmetleri kapsamlarını aşağıda bulabilirsiniz.
1- Kurulum
2- Optimizasyon
3- Güncelleme
4- Yedekleme ve Kurtarma Senaryoları
5- Güvenlik Düzenlemeleri
6- Veri Mimarilerinin Düzenlenmesi
Codit, veritabanı yönetim hizmetinde sektördeki birçok lider marka ile işbirliği içerisindedir. Veri tabanlarını aşağıda bulabilirsiniz.
1- MSSQL
2- Oracle
3- SAP
4- IBM
5- MySQL
6- PostgreSQL
7- OrientDB
8- NoSQL
9- MongoDB
Şirketler ve kurumlar için en önemli verileri barındıran veri tabanları, bilinçsiz yapılandırmalarda çok ciddi sonuçlar doğurabilir. SQL yönetim hizmeti ile kişi ve kurumlar mevcut veri tabanlarını koruma altına alarak, işletme varlıklarını sorunsuz bir şekilde sürdürebilirler.
Aşağıda Codit’in sahip olduğu ISO belgelerinden birkaçını bulabilirsiniz.
1- ISO 9001
2- ISO 27001
3- ISO 45001
4- Hizmet Yeterlilik Belgesi
5- ISO 20000
Codit, veri güvenliğini önemseyerek veri tabanları için ekstra güvenlik önlemleri almaktadır. Kullanıcı ve ağ bazlı erişim kısıtlamaları, gelişmiş yedekleme süreçleri ve 7/24 teknik destek bunlardan birkaçıdır.
Codit, veritabanı yapılandırmanızı sağlarken, geleceği düşünerek hareket etmektedir. Codit’in kurmuş olduğu veritabanı sistemleri ihtiyaçlarınız dahilinde genişletilebilir sistemlerdir.
1- SQL Server Ön Gereksinimlerinin Belirlenmesi
2- SQL Server Kurulumu
3- SQL Server Kurulumunun Yönetimi
4- SQL Server Servislerinin Konfigürasyonu
5- Genel SQL Server Araçları ve Mimarisi
6- SQL Server Donanım Gereksinimlerini Ölçmek

Sizler İçin Buradayız!

Desteğe ihtiyacınız olduğu her anda bize ulaşın

Codit Cloud Banner Animation Codit Cloud Banner Animation Codit Cloud Banner Animation Codit Cloud Banner Animation