Cloud Load Balancer Hizmeti Nedir?

Sunucunun mevcut istekler için yetersiz gelmesi durumunda kaynak artırımına gitmek yerine, aynı özelliklere sahip yeni bir sunucunun eklenerek, mevcut trafiğin ve yükün dağıtılması ve bu trafik ve yükün mevcut load balancer kuralları dahilinde yönetilmesi işlemi için kullanılan load balancer hizmeti, sahip olduğu yeni nesil bulut altyapısıyla da esnek ve yüksek performanslı bir şekilde hizmet sağlamaktadır.

Codit'in yüksek performanslı ve esnek yapıda sunmuş olduğu cloud load balancer hizmeti, işletmelerin mevcut sistemlerinde yaşadıkları kaynak ve performans dar boğazını kısa sürede çözerek işletmelerin ihtiyaç duyduğu yüksek performanslı sunucu hizmetine kavuşmalarını kolaylaştırıyor.

Desteğe mi ihtiyacınız var?
Desteğe mi ihtiyacınız var?

Eğer dilerseniz, ihtiyaçlarınızı belirlemek ve bu ihtiyaçlarınız doğrultusunda sizlere fiyat teklifi sunmamız için telefonla sizlere ulaşarak bilgi verebiliriz.

Tüm İhtiyaçlarınız İçin Codit Cloud Load Balancer Hizmeti

Global Load Balancing

Sunucunuza gelen trafiğin farklı coğrafi bölgelerdeki sunucular arasında dağıtılması ve mevcut trafik yükünüzün azaltılmasını amaçlayan yapıdır.

Regional Load Balancing

Mevcut trafik ve iş yükü aynı bölgede bulunan bağımsız sunucular arasında paylaştırılır, gelen trafiğin yükü azaltılır ve yüksek performans sağlanır.

External Load Balancing

Web, uygulama ve veri tabanı işlemleriniz için en uygun yapı ve yük dengeleme metodudur. Global ve regional load balancing süreçlerini destekler.

Internal Load Balancing

Uygulamanız belirli bir IP adresi ile çalıştırılır ve sisteminiz için gerekli yüksek güvenlik ve yüksek performansın sağlanması konusunda yardımcı olur.

TCP/SSL Load Balancing

TCP/SSL load balancing metodu TCP trafiğini sunucular arasında dağıtılmasını ve belirlediğiniz metotlar kapsamında sorunsuz çalışmasını sağlayan yapıdır.

Proxy Load Balancing

HTTP dışı trafiğiniz için en uygun load balancing hizmeti olarak, farklı bölgelerdeki sunucular arasında yükün en uygun sunucuya aktarılmasıdır.

Cloud Storage Sunucu Hizmetinin Eşsiz Özellikleri

Ölçeklenebilir

Ani ve büyük trafik artışları ile sisteminiz yavaşlayabilir ve hizmet veremez hale gelebilir. Ancak Codit'in sunmuş olduğu cloud load balancer hizmeti ile mevcut trafik ve yükünüzü birkaç sunucu arasında paylaştırarak, sisteminizin sorunsuz ve yüksek performanslı bi şekilde çalışmaya devam etmesini sağlayabilirsiniz.

İş Sürekliliği

Cloud load balancer sistem havuzunuzda bulunan sunuculardan birisine erişilemediği durumlarda, sisteminiz gelen trafiğinizi bir diğer sunucunuza aktarır ve herhangi bir sunucu problemi yaşamadan sisteminizin sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam etmesini sağlar. Load balancer hizmetinin sunduğu yüksek iş sürekliliği ile sistemlerinizi kesintisiz kullanabilirsiniz.

Yüksek Performans

Cloud load balancer hizmetiniz gelen yüklü miktardaki trafiği birçok sunucu arasında eşit olarak paylaştırarak, hiçbir sunucunuzun kaynak dar boğazı yaşamamasını sağlamaktadır. Performans ve kesintisiz hizmetin çok önemli olduğu günümüzde, cloud load balancer hizmeti ile sistemlerinizi kusursuz bir şekilde yönetebilirsiniz.

Maliyet Tasarrufu

Cloud load balancer hizmetinin işletmelere maliyeti, aynı donanım gücüne sahip sunucu satın almaktan çok daha uygun fiyata sahiptir. Ayrıca sahip olduğu failover yapı sayesinde, cloud load balancer hizmeti ile hiçbir servisiniz aksamaz ve sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam ederek, işletme maliyetlerinden tasarruf etmenizi sağlar.

Codit Sunmuş Olduğu Cloud Storage Sunucu Hizmetleri

  • Amazon Load Balancer
  • Azure Load Balancer
  • Google Cloud Load Balancer
  • NodeBalancers
  • Rackspace Load Balancer
  • Cloudflare Load Balancer

Sıkça Sorulan Sorular

Cloud load balancer hizmeti, sanallaştırma teknolojisine sahip sunucuların internet sitesi ve sistemler için yük dengeleme görevi yaptığı bir hizmet türüdür. Sunucu kaynaklarının yetersiz gelmesi veya sunucuya çok fazla istek gelmesi durumlarında bu yük ve istekler load balancer hizmeti ile dengelenerek, sistemlerin kesintisiz çalışmaya devam etmesi sağlanır.
Cloud load balancer sunucu lokasyonları tamamen sizin ihtiyaçlarınıza göre belirlenmektedir. Eğer internet siteniz Türkiye’de hizmet veren bir site ise tüm yük dengeleme noktaları Türkiye içerisinde dağıtılmaktadır. Eğer farklı kıtalara hitap eden bir internet siteniz varsa buna göre lokasyonlar değişiklik göstermektedir.
Cloud load balancer hizmeti, sitenizin maruz kaldığı yüksek trafik, yüksek işlem yükünü dağıtarak sisteminizin çalışmaya devam etmesini sağlamaktadır. Bu hizmet ile sitenize ne kadar yüklü trafik gelirse siteniz hiçbir sorun yaşamadan hizmet vermeye devam edecektir. Ek olarak sunucu donanımlarına yüklü miktarda yatırım yapmak yerine bu hizmete sahip olarak maliyetlerinizi daha düşük tutabilirsiniz.
Cloud load balancer hizmeti yüksek internet sitesi trafiği olan kullanıcılar, e-ticaret siteleri, haber siteleri, donanım masraflarına katlanmadan güçlü bir altyapı sahibi olmak isteyen kişi veya kurumlar için uygundur.
6 farklı cloud load balancer hizmet çeşidi bulunur ve hepsinin kullanım amaçları farklıdır.

Global Load Balancing
Regional Load Balancing
External Load Balancing
Internal Load Balancing
TCP/SSL Load Balancing
Proxy Load Balancing
Proxy load balancing hizmetinde kullanıcıların lokasyonu belirlenerek bu lokasyona en uygun yük dengeleme merkezinden sitenin çalıştırılması sağlanır. Bu şekilde kullanım ile siteniz dünyanın her yerinden aynı hızla çalışacaktır.
Yüksek güvenlik ve korumaya ihtiyaç duyduğunuz durumlarda internal load balancing hizmeti kullanılmaktadır. Sisteme tek 1 IP adresi üzerinden erişilir ve yüksek güvenlik sağlanır.
Tüm dünyada yük dengeleme istasyonları kurulmasına dayanan global load balancing hizmetinde sunucunuza gelen yüksek trafik ve sunucu isteği global olarak dağıtılmış yük dengeleme merkezlerine dağıtılarak, sisteminizin yüksek performansla ve kesintisiz çalışması sağlanır.
Codit’in load balancing hizmeti için iş ortaklarını aşağıda bulabilirsiniz.

Amazon Load Balancer
Azure Load Balancer
Google Cloud Load Balancer
NodeBalancers
Rackspace Load Balancer
Cloudflare Load Balancer
Cloud load balancer hizmeti için sayfamız üzerindeki formu doldurarak, sizleri aramamızı talep edebilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz sizlere ulaşarak, ihtiyaç ve sistem gereksinimlerini anlayacak ve buna göre sizlere uygun sistem teklifini ileteceklerdir.

Sizler İçin Buradayız!

Desteğe ihtiyacınız olduğu her anda bize ulaşın

Codit Cloud Banner Animation Codit Cloud Banner Animation Codit Cloud Banner Animation Codit Cloud Banner Animation