Kurumsal VPN Hizmeti Nedir?

İnternet bağlantısı sırasında ek bir gateway oluşturarak, bağlantı noktanızı ve bilgilerinizi değiştiren VPN hizmeti, kurumsal düzeyde sağladığı güvenlik ve erişim profilleri amacıyla kullanılmaktadır. Şirketler, sahip olduğu sistemlerin erişimlerini internete kapatarak çoğu zaman lokal ağları üzerinden yönetim ve erişim sağlamakta ve şirketlerinin yönetim sistemlerine güvenli bir şekilde bağlanmaktadır. Dış dünyaya kapatılan sistemler, olası sistem saldırılarından ve yetkisiz erişimlerden korunarak, güvenli bir kullanım sunmaktadır. Kurumsal VPN hizmeti sayesinde tüm sistemlerinizin yönetim panellerini dış dünyaya kapatarak, sadece yetkili VPN bağlantısına sahip kullanıcıların erişebilmesini garanti edersiniz. Kurumsal VPN hizmeti sahip olduğu çift taraflı şifreleme sayesinde yüksek veri güvenliği sunar.

Desteğe mi ihtiyacınız var?
Desteğe mi ihtiyacınız var?

Eğer dilerseniz, ihtiyaçlarınızı belirlemek ve bu ihtiyaçlarınız doğrultusunda sizlere fiyat teklifi sunmamız için telefonla sizlere ulaşarak bilgi verebiliriz.

Kurumsal VPN Hizmetinin Eşsiz Özellikleri

Yüksek Bant Genişliği

Codit'in sunmuş olduğu kurumsal VPN hizmeti kapsamında internet bağlantısı oldukça yüksek bir bant genişliğine sahiptir. Kurumsal VPN hizmetinin sahip olduğu yüksek hızlı internet ile VPN üzerinde bağlanan kullanıcısı sayısı fark etmeksizin tüm internet kullanımınız için hızlı bağlantı sağlanır.

Uçtan Uca Şifreleme

Kurumsal VPN hizmetinin sahip olduğu SSL sertifikası ile gelen ve giden internet trafiğiniz 256 bit şifreleme ile korunur. Yüksek şifrelemeye sahip internet bağlantınız sayesinde hiçbir veriniz okunamaz ve takip edilemez. Şirketinizin önemli sistemlerini yüksek güvenlik ile kolayca yönetebilirsiniz.

Tüm Cihazlardan Erişim

Kurumsal VPN hizmetinin sahip olduğu geniş platform desteği ile ister cep telefonu isterseniz de kişisel bilgisayarlarınız üzerinden kolayca bağlantı kurarak, sistemlerinize erişim sağlayabilirsiniz.

Yüksek Uptime

Kurumsal VPN hizmetiniz sahip olduğu güçlü sistem altyapısı sayesinde %99.99 erişilebilirliği garanti eder. Yüksek erişilebilirlik ve yüksek internet bağlantı hızı ile tüm önemli sistemlerinizi kesintisiz ve yüksek güvenlik ile yöneterek ve tüm riskleri ortadan kaldırabilirsiniz.

Esnek Bulut Altyapısı

Codit'in sunmuş olduğu kurumsal VPN hizmetinin temelinde esnek bulut altyapısı bulunur. Esnek bulut altyapısı ile kurumsal VPN hizmetinizin kaynaklarını dilediğiniz zaman artırabilir ve kaynakların yetersiz gelmesi gibi olumsuz durumların önüne geçerek, yüksek performansla kullanabilirsiniz.

Detaylı Log Kayıtları

Codit'in sunmuş olduğu kurumsal VPN hizmeti gelişmiş log kayıt raporlamasına sahiptir. Log kayıtlarını düzenli olarak inceleyerek, sisteminizin mevcut durumu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca yetkililerin, yaptığı işlemleri ve bağlandıkları internet adreslerini log kayıtları üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

VPN hizmeti genel olarak kullanıcıları farklı bir gateway üzerinden internet bağlantısı sağlayarak IP adresi ve diğer kimlik bilgilerini gizleme, internet kısıtlamalarını aşma gibi birçok fayda sağlamaktadır. Ancak kurumsal VPN hizmeti, şirketlerin sahip olduğu network altyapılarının izinsiz erişimini engellemek amacıyla sadece belirli IP adresi ve kullanıcı profillerine erişim sunmak amaçlı kullanılmaktadır. Kurumsal VPN hizmetinde amaç gizlenmekten çok güvenli bağlantı sağlanmasıdır.
İnternet altyapısına sahip sistemlerine dış dünya üzerinden yetkisiz bağlantı sağlanmasını engellemek ve sistemlerinin güvenliğini sağlamak isteyen tüm kullanıcılar için uygundur. İster kurumsal, isterseniz de bireysel bir kullanıcı olun, VPN hizmeti ile sistem güvenliğinizi artırabilirsiniz.
Evet, kurumsal VPN hizmetinde gelişmiş log kayıt sistemi bulunmaktadır. Böylece geriye dönük kayıtlarınızı kontrol edebilir ve yapılan işlemlerin, sorumlularını kolayca tespit edebilirsiniz.
Kurumsal VPN hizmeti kapsamında yetki profillerini dilerseniz sizler oluşturabilir, dilerseniz de Codit teknik ekibinden talep edebilirsiniz. Bu yetki profilleri direkt olarak erişim düzeyleri ile alakalıdır ve hangi kullanıcının hangi alanlara ulaşabileceğini göstermektedir.
Kurumsal VPN hizmeti aylık veya yıllık olarak ücretlendirilmektedir.
Kurumsal VPN hizmetinde arada farklı ve şifreli bir ağ bağlantısı olduğu için bağlantı hızında düşmeler veya çoğu zaman kopmalar yaşanabiliyor. Ancak Codit’in sunmuş olduğu kurumsal VPN hizmetinde yüksek bant genişliği sayesinde sistemlerinizde hızlı bir şekilde gezinebilir, uçtan uca şifreleme ile güvenli bağlantılar sağlayabilirsiniz. Ayrıca VPN bağlantınızı tüm telefonlardan sağlayabilirsiniz.
Kurumsal VPN hizmetinde 256bit uçtan uca SSL sertifikası ile şifreleme bulunmaktadır. Ayrıca saldırı önleme özelliği ile birkaç kez yanlış girilen şifreler için tüm IP adresi engellenmektedir.

Sizler İçin Buradayız!

Desteğe ihtiyacınız olduğu her anda bize ulaşın

Codit Cloud Banner Animation Codit Cloud Banner Animation Codit Cloud Banner Animation Codit Cloud Banner Animation