Anti DDoS Hizmetleri Nedir?

Uzun hali 'Distributed Denial of Service Attack' ve dilimize 'Dağıtık Hizmet Reddi Saldırıları' olarak çevrilen DDoS, bilinçli olarak sunucu sistemlerine aynı anda çok yüksek miktarlarda trafik ve istek gönderilerek, sunucunun servis dışı kalması amaçlanarak yapılmaktadır. DDoS saldırılarında sistem kaldırabileceğinden çok daha fazla isteğe cevap vermeye çalıştığı için aşırı kaynak kullanımı yaşanır. Kaynakların yetersiz gelmesi sonucu, sistem artık hiçbir isteğe cevap veremeyecek hale gelir ve sunucuya erişim tüm dünyada kesilir. Günümüzde en çok tercih edilen saldırı türü olan DDoS ataklarından Codit'in sunduğu anti DDoS hizmetleri ile kolayca korunabilir ve sistemlerinizin sürekli olarak erişilebilir olmasını sağlayabilirsiniz.

Desteğe mi ihtiyacınız var?
Desteğe mi ihtiyacınız var?

Eğer dilerseniz, ihtiyaçlarınızı belirlemek ve bu ihtiyaçlarınız doğrultusunda sizlere fiyat teklifi sunmamız için telefonla sizlere ulaşarak bilgi verebiliriz.

Anti DDoS Hizmetlerinin Eşsiz Özellikleri

Acil Müdahale Ekibi

Codit'in alanında uzman teknik destek ekibi, ani gelişen DDoS saldırılarının 7 gün 24 saat tespit ederek, engeller. Günün her saati üstün DDoS saldırı koruması ile sistemleriniz hiçbir dar boğaz yaşamadan yüksek performansla çalışır.

Uygun Fiyat

Codit sahip olduğu altyapı ve uygulama katmanı DDoS koruma hizmetleri ile sisteminizin her bir bileşenini en uygun fiyatlarla koruyarak tasarruf etmenizi sağlar. Sektörün en iyi DDoS koruma uygulamalarını ve altyapılarını sektörün en iyi fiyatlarıyla müşterilerine sunar.

Altyapı Saldırı Koruma

En yaygın DDoS saldırı türü olan, Layer 3 ve Layer 4 katmanına yapılan altyapı saldırılarını, Codit'in anti DDoS hizmeti ile çok kısa sürede engelleyin. Altyapı saldırı türü ile çok büyük boyutlu istekler gönderilir ve sistemlerinizin aşırı yüklenmesi sağlanır.

Uygulama Saldırı Koruma

Layer 6 ve layer 7 katmanlarına yapılan uygulama saldırıları, altyapı saldırılarına oranla daha az yaygındır. Altyapı katmanına oranla çok daha düşük boyutlarda gerçekleşen uygulama saldırılarını tespit etmek oldukça zordur.

Codit Tarafından Sunulan Lider Firewall Markaları

  • Azure DDoS Protection
  • CloudFlare
  • NexusGuard
  • AWS Shield
  • VeriSign
  • Imperva Incapsula

Sıkça Sorulan Sorular

Anti DDoS hizmeti, sunuculara gelen saldırıları bertaraf ederek, durdurarak veya farklı bir kaynaya yönlendirerek mevcut sistemleri güvenliğini sağlayan bir güvenlik hizmetidir.
Firewall üzerinde oluşturduğunuz kurallar çerçevesinde istediğiniz ülkelerden sisteminize erişimi kabul edebilir ve istemediğiniz ülkelerden erişimi engelleyebilirsiniz.
Saldırı yönlendirme, sisteminize gelen saldırıyı farklı bir noktaya yönlendirerek, sistemlerinizin bu saldırıdan etkilenmemesini sağlayan koruma türüdür.
Firewall hizmeti için yapılandırılan kurallardan birisi de otomatik saldırı önlemedir. Otomatik saldırı önleme sistemi temel olarak, yüksek trafik ve paket sağlayan IP adresinin belirli bir süre sonunda otomatik olarak engellenmesidir.
Codit’in sunmuş olduğu Anti DDoS hizmeti kapsamında 2 farklı koruma mevcuttur. Bunlar;
1- Altyapı Saldırı Koruma
2- Uygulama Saldırı Korumadır.
En çok saldırı alan Layer 3 ve Layer 4 katmanlarını kapsamaktadır ve bu noktalara yapılan saldırılar için kullanılır.
Altyapı saldırılarına oranla daha az yaygın olan uygulama saldırıları Layer 6 ve Layer 7 katmanlarına yapılan saldırıları engellemek için kullanılmaktadır.
Codit’in sunmuş olduğu sektör lideri anti DDoS hizmetlerini aşağıda bulabilirsiniz
1- Azure DDoS Protection
2- CloudFlare
3- NexusGuard
4- AWS Shield
5- VeriSign
6- Imperva Incapsula
Anti DDoS hizmetinin kapsamı sizin ihtiyaçlarınız doğrultusunda değişkenlik gösterse de standart olarak kapsamları aşağıda bulabilirsiniz.
1- Saldırı Yönlendirme
2- Lokasyon Engelleme
3- Otomatik Saldırı Önleme
4- IP Koruma
5- Saldırı Tespiti
6- Kurulum ve Yapılandırma
7- İhtiyaç Analizi

Sizler İçin Buradayız!

Desteğe ihtiyacınız olduğu her anda bize ulaşın

Codit Cloud Banner Animation Codit Cloud Banner Animation Codit Cloud Banner Animation Codit Cloud Banner Animation